header logo

  • koi sme niee
  • sto rabotime
  • Server sala
  • Server sala 1
  • 55

MK Radiodifuzeri

OJEKM MK

Pecateni mediumi MK

СООПШТЕНИЈА ЗА МЕДИУМИ


Најава за втор јавен состанок на Агенцијата за 2017 година – 29.06.2017г. во живо на youtube каналот на Агенцијата PDF Печати Е-пошта

Скопје, 28.06.2017г. - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги утре - 29 јуни 2017 година (четврток)...

Повеќе...
 
Осуда за вчерашниот напад врз новинарската екипа на ТВ 24 Вести PDF Печати Е-пошта

Скопје, 08.06.2017г. – Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги најостро го осудува вчерашниот напад врз новинарската екипа на ТВ 24 Вести, кој се случи во центарот на Штип.

Повеќе...
 
Студенти од Колеџот УБТ во посета на Агенцијата PDF Печати Е-пошта

UBT Agencija 2Скопје, 07.06.2017г. – Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денес беше домаќин на студенти од Универзитетот за бизнис и технологија – УБТ од Приштина, Република Косово.

Повеќе...
 
Отпочна подготовката на Стратегијата за развој на аудио и аудиовизуелната дејност 2018-2022 година PDF Печати Е-пошта

Slika 1 15.05.2017Скопје, 15.05.2017г. - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денес го означи официјалниот почеток на подготовка...

Повеќе...
 
<< Прва < Предходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Последна >>

Страна 1 од 33